Kurzy

Zkoušky z myslivosti

(kurz uchazečů o první lovecký lístek)

Okresní myslivecký spolek v Kolíně organizuje každoročně zkoušky z myslivosti. Chcete se dozvědět více o naší přírodě a zvěři, která v ní žije? Zajímá vás kynologie nebo problematika chovu zvěře? Tak neváhejte a přihlaste se do našeho dalšího kurzu, kterým vás provedou odborníci z oboru a začne již v únoru 2023.

Vyplňte přihlášku a zašlete ji na kolin@cmmj.cz! Těšíme se na Vás.

Pokud o přihlášení uvažujete, ale ještě s přihláškou váháte, nám na email kolin@cmmj.cz a my Vám zašleme o kurzu více informací.

 Kurz je určen pro všechny zájemce o přírodu, zvěř a myslivost. Jeho podoba je určena zákonem o myslivosti a jeho prováděcí vyhláškou. Kurz obsahuje teoretickou i praktickou část, zakončen je teoretickou ústní zkouškou před odbornou komisí. Absolventi kurzu získají vysvědčení o složení zkoušky z myslivosti, které je nezbytným podkladem pro získání prvního loveckého lístku.

Začátek kurzu: únor 2023

Cena kurzu:
5 500 Kč v případě zaslání přihlášky do 31. 10. 2022
6 000 Kč v případě zaslání přihlášky do 31. 12. 2022
6 500 Kč v případě zaslání přihlášky do 20. 1. 2023

Poplatek zahrnuje učebnici myslivosti, náklady na lektory, náklady na praktickou zkoušku ve střelbě a náklady na první termín zkoušky.
Pozn.: V případě potřeby realizace opravného/náhradního termínu platí účastník tohoto termínu doplatek 2000 Kč.

Teoretická část proběhne v průběhu února- března 2023 systémem několika sobotních blokových přednášek a konzultací. Termíny budou upřesněny na základě domluvy účastníků kurzu a lektorů. Po této teoretické části proběhnou také praktické střelby. Účastníci kurzu následně absolvují roční mysliveckou praxi, kdy se zúčastní různých mysliveckých činností a akcí. Závěrečné zkoušky proběhnou v dubnu/květnu 2024 z následujících předmětů.

Vyučované předměty:
I. skupina – Myslivecká osvěta
II. skupina – Myslivost a legislativa
III. skupina – Myslivecká zoologie
IV. skupina – Péče o zvěř a její chov
V. skupina – Myslivecká kynologie a nemoci zvěře
VI. skupina – Lovecké zbraně a střelivo
VII. skupina – Lov zvěře

Teoretická část kurzu se provádí v rozsahu minimálně 66 vyučovacích hodin ze skupin předmětů I. až VII.

Zkoušky z myslivosti pořádá ČMMJ OMS Kolín na základě ”Pověření č.2/2002” vydaného Ministerstvem zemědělství ČR a podle Směrnice k organizování zkoušek ČMMJ.

Materiály na přípravu naleznete v sekci Jak se stát myslivcem.

V přiložených dokumentech naleznete přihlášku do kurzu.

Zkoušky pro myslivecké hospodáře

Okresní myslivecký spolek v Kolíně organizuje také zkoušky pro myslivecké hospodáře. Jedná se o druhý stupeň mysliveckého vzdělání v České republice. Legislativně se řídí zákonem o myslivosti a jeho prováděcí vyhláškou. Absolventi na závěr získají osvědčení o složení zkoušky mysliveckého hospodáře, což je opravňuje zastávat funkci mysliveckého hospodáře. Pro více informací o následujícím kurzu kontaktujte jednatelku OMS Kolín na emailu kolin@cmmj.cz.