Telefon: +420 775 771 366 | Email: kolin@cmmj.cz | Adresa: Sokolská 111, 280 02 Kolín | ČÚ: 278730630/0300 | IČ: 67777287 | Datová schránka: 

Pomoc při preventivních akcích před sečením

Hasičské záchranné sbory ČR nabízejí myslivcům pomoc při preventivních akcích před sečením. Hasiči se svými drony s termovizí mohou v rámci svých tréninků pilotů v omezené míře pomoci s vyhledáváním zalehlé zvěře před sečením. Konkrétně se jedná o sbory krajů Karlovarského, Libereckého, Moravskoslezského, Jihomoravského a Jihočeského.
Nutná spolupráce daného mysliveckého spolku se zemědělským subjektem vzhledem k dobré domluvě a naplánování termínu sečení. Další podmínkou je umístění nalezených srnčat do dřevěných bedýnek/krabic/pod prádelní koše s reflexní tyčkou k zajištění maximální účinnosti preventivní akce. V případě pochybností ohledně manipulace se srnčaty můžete kontaktovat Pavla Scherera či nás.

Firmy a piloti provozující drony nabízejí také pomoc, a to za symbolickou finanční částku. Zkuste zjistit a oslovit podobné firmy ve Vašem okolí. Např. firma Proflight Kyjov, Hodonín, Praha, atd.

Pro více informací a kontakt na hasiče pište na: pomoc@stopsecenisrncat.cz nebo benettova@gmail.com  nebo na 606 639 838
PhDr. Pavla Benettová, Ph.D.,  předsedkyně spolku Stop sečení srnčat